Volt egy álmunk… De nem adjuk fel!

Szomorú hírt kell közölnünk Veletek…

2022. februárja óta szorgalmasan dolgoztunk a korábban meghirdetett III. Csillag Születik  Kárpát-medencei Tehetségkutató rendezvényünkön, amelynek a döntőit 2022. novemberében rendeztük volna meg Egerben. 
Nem írjuk le hosszan, de rengeteget dolgoztunk vele, sok pénzt és időt öltünk a projektbe. Egy ilyen nagyszabású rendezvény hatalmas előkészületeket igényel. Erdélyből, a Vajdaságból, a Felvidékről is vártunk vendégeket a magyarországi indulók mellett. Letárgyaltuk a 60 főre a szállást és az étkezést, kb. 4-500 főre a döntő és a gála helyszínét, leszerződtünk a technikai személyzettel, a zsűrivel, a fellépőkkel, a mentorokkal, a közösségi médiát kezelő csapattal, a segítőkkel, az arculati anyagok készítőivel, a hétvégén elkészültek a marketinganyagok, a beharangozó kisfilmek, plakátok, majdnem kész van az interaktív, online közvetítésre is alkalmas weboldal… 

Hihetetlenül sokat dolgoztunk az előkészületeken, a munkánknak a konkrét rendezvények lettek volna a legkönnyebb, legegyszerűbb feladatai. 

De a héten minden tervünk és munkánk dugába dőlt a megszorítások miatt. Szinte minden meghívott fellépő, zsűritag, mentor, technikai- és marketing munkatárs a KATA-hatálya alá tartozik. Nem állíthatnak ki számlát a rendezvényünket érintő novemberi tevékenységükről, aki viszont igen, az is csak jelentős áremelés után. A szállásoknál is drasztikusan meg fognak emelkedni a rezsiköltségek… Sokáig sorolhatnánk… 

Összeomlott a költségvetésünk… Szinte minden szolgáltatónk felbontotta velünk a szerződését… 

Az a rendezvény, amelybe eddig is beletettünk több, mint 1,600,000 Ft-ot az egyesület pénzéből, valamint rengeteg önkéntes munkát, lelkesedést és szeretetet, sajnos nem kerül idén megrendezésre. 

Az összes felhívást levesszük a hétvégén az online felületeinkről, a Facebook-oldalt leállítottuk, az érintetteknek külön is írunk egy e-mailt.

Kedves felvidéki, vajdasági és erdélyi, valamint magyarországi barátaink! 

Csalódottságotokat megértük, de gondoljatok bele, mi mennyire el vagyunk most keseredve… Az Animus Egyesület eddigi legnagyobb szabású rendezvényét, hónapok kemény munkáját kell kidobnunk az ablakon… A koronavírus csapásai után ez most végképp nem hiányzott egyesületünk tagságának…

Megértéseteket és támogatásotokat a csapat nevében is köszönjük!

Reméljük, találkozunk 2023-ban! Addig erőt gyűjtünk, összeszedjük magunkat és csinálunk egy még izgalmasabb Csillag Születik Kárpát-medencei Tehetségkutató

Vélemény, hozzászólás?